Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W sali konferencyjnej SP w Maszewie Dużym odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".  Ma on na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Stara Biała. Mieli możliwość wykazania się

swoją wiedzą na temat pożarnictwa w teście pisemnym, a następnie odpowiadać na zestawy pytań w części ustnej.

W klasyfikacji końcowej w kategorii klas I-IV pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Ksawery Mróz, natomiast drugie miejsce przypadło jego szkolnej koleżance Julii Kowalskiej.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, gminne upominki i talony do sklepu sportowego o wartości 50 zł. Natomiast za trzecie miejsce był talon o wartości 150 zł, za drugie 250 zł, a za pierwsze 400 zł. Nagrody ufundował Urząd Gminy Stara Biała. Zwycięzcy w swoich kategoriach zmierzą się w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Płocku.

Więcej na https://www.starabiala.pl/gmina-stara-biala/aktualnosci/2847-mlodziez-zapobiega-pozarom-2024

Rajmund Koperek

Back to top