Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Muzyka poważna może zainspirować do wielu kreatywnych przedsięwzięć. Przekonali się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach, którzy mieli okazję poznać efekty pracy swoich kolegów uczestniczących w projekcie edukacyjnym „Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach”.

Trzynastoosobowa grupa pracowała

pod opieką pań: Elizy Niedbały i Anety Gromanowskiej, realizując temat „Baśnie w nutach zaklęte - czytamy Stanisława Moniuszkę”. Inspiracją do kolejnych działań stała się  uwertura polskiego kompozytora zatytułowana „Bajka” oraz pieśni ze „Śpiewników domowych”. Pomysły uczniów przekroczyły ramy muzyki, zaprowadziły ich do świata literatury i gier. Na zajęciach powstała ilustrowana przez dzieci książka - baśń „Zimowa opowieść”,

gra edukacyjna oraz prezentacja na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Młodzi ludzie zaprezentowali swoje dokonania w czasie lekcji otwartej oraz podczas zajęć w klasach. Udowodnili kolegom, że muzyka poważna wcale nie jest nudna i trudna w odbiorze. Przede wszystkim jednak sami stali się twórcami i doświadczyli radości kreowania.

Oto efekty pracy grupy projektowej

Organizatorami projektu są: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Teatr Wielki- Opera Narodowa. Ma on charakter konkursu, dlatego z niecierpliwością będziemy czekać na werdykt jury. Już teraz jednak gratulujemy zespołowi odwagi oraz pomysłowości.

Back to top